П Р О Т О К О Л за класиране на участниците в Националния конкурс-викторина, посветен на 34-ия поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”, 2019 г., за ученически текстове, рисунки и мултимедия

ТЕМИ:

I – VIII клас

1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.

2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

3. Какво знаем за Таньо войвода и пътя на неговата чета през 1876 г.?

IX – XII клас

1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.

2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

Днес, 15.06.2019 г., комисия за рисунка в състав:

Проф. Десислава Минчева, д-р Анатолий Кънев,

като разгледа получените рисунки, направи следното класиране:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лв:

  •  Виктория Тодорова Митанова – 3 клас – СУ „Никола Вапцаров”, гр. Силистра
  • Яна-Мария Гагова – 3 клас –СУ „Никола Вапцаров”, гр. Силистра

II награда – 40 лв:

  • Ивона-Сияна Станева–6 клас Школа АРТ, гр. Попово

III награда – 20 лв:

        –     Назлъ Мурат Кьороглу –3 клас – СУ „Никола Вапцаров”, гр. Силистра

        –     Теодор Теодоров Златев – 3 клас – СУ „Никола Вапцаров”, гр. Силистра

Поощрителни награди:

        –   СУ „Георги Бенковски”, гр. Пазарджик

        –    ОУ „Юрий Гагарин”, гр. Сливен

II група – от ІХ до ХІІ клас

I, II и III награда не се присъждат

Поощрителна награда:

          – Ивайла Петрова – 9 клас – Школа Арт, гр. Попово

Днес, 15.06.2019 г., комисия за есе и стихотворение в състав:

Джена Славова, д-р Тихомир Стефанов, д-р Стефан Рангелов,

                направи следното класиране :

Награди – есе:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70:

  • Гергана Бончева – 7 клас – СУ „Йордан Йовков”, гр. Тутракан

II награда – 40 лева:

        –     Гергана Тихомирова Тонева – 6 клас – 2 ОУ „П. Р. Славейков”, гр. Стара Загора

III награда – 20 лева:

  •  Деница Георгиева Тотева – 6 клас – ОУ „Христо Никифоров“, гр. Ловеч

Поощрителни награди:

        –   Ясен Петров – 8 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

        –   Йоана Георгиева Христова – 8 клас – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Силистра

        –   Юнона Николаева – 8 клас – СУ „Йордан Йовков”, гр. Тутракан

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

I награда – 70 лева:

  •   Любомира Бойчева – 9 клас – СУ „Йордан Йовков“, гр. Тутракан
  •   Ивет Георгиева Йотова – 11 клас – ППМГ „акад. проф. д-р Асен Златаров”, гр. Ботевград

II награда – 40 лева:

       –  Йоана Зафирова Йорданова – 11 клас – СУ „Паисий Хилендараски“, с. Припек

       –  Мариана Йорданова Липкова – 9 клас – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Силистра

III награда – 20 лева:

        – Рая Тихомирова Тодорова и Мартин Бисеров Софрониев – 11 клас – ПГСАГ „проф. Стефан Стефанов“, гр. Монтана

        –  Стела Светлова Иванова – 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

        –  Яница Тодорова Петрова – 11 клас – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Силистра

Награди – стихотворение:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лева:

  •  Меркал Шенол – 8 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

II награда – 40 лева:

       –  Деница Георгиева Тотева – 6 клас – ОУ “Христо Никифоров”, гр. Ловеч

       –  Александра Александрова Димитрова – 4 клас – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Силистра

III награда – 20 лева не се присъжда:

II група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева: не се присъжда

ІІ награда – 40 лева:

  • Светлана Янкова Великова – 12 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

ІІІ награда – 20 лева:

  • Джем Тунай Неджмидинов – 11 клас – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Силистра

Поощрителни награди

  •  Ивет Георгиева Йотова – 11 клас – ППМГ „Асен Златаров “, гр. Ботевград
  •  Селин Топалова – 10 клас – СУ „Св. Климент Охридски “, с. Слащен

Днес, 15.06.2019 г., комисия за мултимедийна презентация в състав:

Боряна Мекушина, Васил Кънев, Росица Филипова,

направи следното класиране:

Награди – мултимедиен проект:

І група – от І до VІІІ клас

І награда – 70 лева:  не се присъжда

ІІ награда – 40 лева:

  •  Ерен Себахатин – 8 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра
  •  Дамян Лазаров, Надя Лазарова  – 8 и 4  клас – СУ „Йордан Йовков“, гр. Тутракан

ІІІ награда – 20 лева:

      –  Андреа Симеонова, Недим Расимова, Максимо Тодоров – 5 клас –  СУ „Христо Ботев“, гр. Кубрат

      –  Радослав Терзийски – 6 клас – СУ „Никола Велчев”, гр. Самоков

Поощрителни награди:

     –  Селин Ниази – 8 клас – СУ Йордан Йовков“, гр. Тутракан

     –  Христина Аличкова – 7 клас, СУ „Никола Велчев”, гр. Самоков

     –  Габриела Минчева, Янита Димова – 6 клас, 2ОУ „П. Р. Славейков”, гр. Стара Загора

     –  Айхан Ахмедов, Станчо Илиев – 7 клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Смядово

     –  Теодора Даскалова – 8 клас, СУЕЕ „Св. Константин Кирил Философ”, гр. Русе

     –  Ивлена Симеонова – 7 клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Смядово

     –  Имилияна Йорданова – 7 клас, СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

     –  Елисавета Христова – 6 – клас, 3ОУ „Димитър Благоев”, гр. Шумен

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева:

   –      Даниел Александров – 10 клас – ПЕГ, гр. Варна

   –     Никола Тодоров – 9 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

ІІ награда – 40 лева:

  •  Венелина Ангелова – 10 клас – СУ „Никола Вапцаров “, гр. Силистра

ІІІ награда – 20 лева:

  –     Алиса Айтач, Рая Липкова – 9 клас – СУ „Никола Вапцаров“, гр. Силистра

Поощрителни награди:

  –     Павлина Цонева – 9 клас – СУ „Христо Смирненски”, гр. Гурково

  –    Айдинер Беядинов Чочев – ПГМЕТ „ген. Иван Бъчваров”, гр. Севлиево

  –    Никола Левентиев, Рая Павлинова – 9 клас – СУ „П. Р. Славейков”, гр. Видин

                                                                       д-р Анатолий Кънев                                                                       /председател на КПД „Родно Лудогорие”/