П Р О Т О К О Л за класиране на участниците в Националния конкурс-викторина, посветен на 33-ия поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”, 2018 г., за ученически текстове, рисунки и мултимедия

  1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.
  2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.
  3. Какво знаем за Таньо войвода и пътя на неговата чета през 1876 г.?

 

IX – XII клас

  1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.
  2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

 

Днес, 15.06.2018 г., комисия за рисунка в състав:

Проф. Десислава Минчева, д-р Анатолий Кънев,

като разгледа получените рисунки, направи следното класиране:

 

 

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лв:

Ивона-Сияна Станева – 5 клас – Школа Арт, гр. Попово

-Стефани Русева – 5 клас – Школа Арт, гр. Попово

II награда – 40 лв:

Николета Иванова –5 клас – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Силистра

III награда – 20 лв:

Мелис Орханова Пуванова – 6 клас – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий “, гр. Силистра

Поощрителна награда:

Анжелика Ренова Тодорова – 2 клас – СУ „Н. Йонков Вапцаров“, гр. Силистра

II група – от ІХ до ХІІ клас

I, II и III награда не се присъждат

Поощрителни награди:

Симона Ангелова– 9 клас – Школа Арт, гр. Попово

Християна Йорданова Йорданова – 11 клас – СУ „Христо Ботев “, гр. Тутракан

 

Днес, 15.06.2018 г., комисия за есе и стихотворение в състав:

Джена Славова, д-р Тихомир Стефанов, д-р Стефан Рангелов,

направи следното класиране :

 

Награди – есе:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лева не се присъжда:

II награда – 40 лева:

– Калина Илиева – 8 клас – СГСАГ Христо Ботев, гр. София

III награда – 20 лева:

– Михаела Младенова – 6 клас – ОУ „Любен Каравелов“, гр. Попово

 

Поощрителна награда:

– Велизара Димитрова – 8 клас – СУ „Христо Смирненски“, с. Гурково

– Даяна-Гали Илиева – 5 клас – 3 ОУ „Димитър Благоев“, гр. Шумен

 

Специална награда:

– Кадер Уве Шпенгер– 6 клас – ОУ „Христо Ботев“, с. Лудогорци

 

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

I награда – 70 лева:

– Светлана Великова – 11 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

II награда – 40 лева:

– Ивет Йотова– 10 клас – ПМГ „Асен Златаров“, гр. Ботевград

III награда – 20 лева:

– Мирослав Милушев – 11 клас – ЕГ „Христо Ботев“, гр. Кърджали

 

Поощрителни награди:

– Пресила Боянова – 10 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

– Марина Андреева– 11 клас – ЕГ „Христо Ботев“, гр. Кърджали

– Яница Петрова – 10 клас – СУ „Никола Вапцаров “, гр. Силистра

– Йолина Петрова– 9 клас – СУ „Бачо Киро“, гр. Павликени

 

Специални награди:

– ПЗГ “Добруджа”, гр. Силистра

– Мария Георгиева– 10 клас – ПМГ „Св. Климент Охридски“, гр. Силистра

 

 

Награди – стихотворение:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лева:

София Димитрова – 4 клас – 2 ОУ „Иван Вазов“, гр. Провадия

II награда – 40 лева:

Дамян Драгомиров Лазаров– 7 клас – СУ „Йордан Йовков“, гр. Тутракан

III награда – 20 лева:

– Антон Вергилев Ганев– 2 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

 

 

II група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева: – Не се присъжда

ІІ награда – 40 лева:

– Светлана Янкова Великова – 11 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

 

ІІІ награда – 20 лева:

– Емрах Зейнел Сали– 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

 

Поощрителна награда

– Деница Нейкова – 10 клас – СУ „Никола Вапцаров “, гр. Силистра

– Диана Кукова – 11 клас – СУ „Георги Измирлиев “, гр. Долна Оряховица

 

 

Днес, 15.06.2018 г., комисия за мултимедийна презентация в състав:

Боряна Мекушина, Васил Кънев, Росица Филипова,

направи следното класиране:

 

Награди – мултимедиен проект:

І група – от І до VІІІ клас

 

І награда – 70 лева:

– Радосвета Антонова Банкова – 6 клас – 2 ОУ „Петко Рачев Славейков “, гр. Стара Загора

ІІ награда – 40 лева:

– Тихомира Данчевска Генчовска – 6 клас – ОУ „Дядо Иван Арбаджията“, с. Царацово

– Пламена Димитрова, Гергана Бочева – 6 клас – СУ „Йордан Йовков“, гр. Тутракан

ІІІ награда – 20 лева:

– Деница Евгениева Генчева – 6 клас – 2 ОУ „Петко Рачев Славейков“, гр. Стара Загора

 

Поощрителна награда:

– Дамян Др. Лазаров, Надя Др. Лазарова– 8 клас,3 клас – СУ Йордан Йовков“, гр. Тутракан

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева:

– Вениамин Мирославов – 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

ІІ награда – 40 лева:

– Светлана Великова – 11 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

ІІІ награда – 20 лева:

– Мелих Сезер– 9 клас – СУ „Никола Йонков Вапцаров“, гр. Силистра

 

 

 

д-р Анатолий Кънев

/председател на КПД „Родно Лудогорие”/